97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

W piątek 31 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego pt. „Wrzesień 1939 roku we wspomnieniach mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i okolic", zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenie Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim i Katolicką Szkołę Podstawową im. Jana Bosko. Uroczystość, podczas której wręczono nagrody zwycięzcom i wyróżnionym oraz podziękowania nauczycielom, którzy opiekowali się uczniami, odbyła się w siedzibie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim.

              W eliminacjach międzyszkolnych wzięli udział uczniowie z  następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Przedborzu, Szkoły Podstawowej w Sulejowie i Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim.

            Celem konkursu było upamiętnienie tragicznych wydarzeń sprzed 80 lat, które przeżywali Polacy, ale także mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i jego okolic.

       

Dyrektorzy oraz nauczyciele, którzy dostrzegają potrzebę rozwoju swoich placówek poprzez realizację projektów międzynarodowych, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych, które odbyły się w naszym Ośrodku w dniach 8 i 9 stycznia. Warsztaty poświęcone były przedstawieniu oferty doskonalenia obejmującej zagraniczne mobilności kadry kształcenia zawodowego oraz kadry edukacji szkolnej na wszystkich etapach edukacyjnych w ramach europejskiego projektu Erasmus+.

Przybyli na spotkanie kandydaci do mobilności poznali możliwości, korzyści i szanse, jakie daje udział w projekcie, a także mieli sposobność zgłoszenia organizatorom swoich potrzeb szkoleniowych wynikających m.in. z kierunków polityki oświatowej oraz z wprowadzonych zmian w systemie oświaty.