97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wernisaz oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wernisaz oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

12 września 2018 roku w sali wystawowej Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. odbył się wernisaż poplenerowej wystawy malarstwa „Piękno przyrody pędzlem malowane”.

Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim. Wystawa jest pokłosiem XVII. pleneru malarskiego nauczycieli województwa łódzkiego, który odbył się w Spale. Płótna zaprezentowane na tej wystawie przedstawiają kwitnące łąki w okolicach Ciebłowic, Inowłodza, urokliwe zakątki Lasów Spalskich oraz zachwycającą Pilicę. Pojawia się również motyw martwych natur inspirowanych kwiatami w spalskich ogrodach. W tegorocznym plenerze w cudownej atmosferze tworzyli swoje barwne obrazy nauczyciele z powiatów: łódzkiego, piotrkowskiego, tomaszowskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego i opoczyńskiego. 

Na wystawie swoje prace prezentuje 18 uczestników pleneru. W tomaszowskim wernisażu wystawy uczestniczyli m.in.: p. Dariusz Magacz - dyrektor WODN, p. Jadwiga Szymczyk - konsultant WODN, p. Ewa Adamska - dyrektor MBP, instruktorzy plastyki z MCK - p. Bożena Gajda i Mirosław Bernacki, licznie przybyli sami autorzy prezentowanych prac, ich rodziny, przyjaciele oraz tomaszowianie zainteresowani malarstwem. 

{gallery}wernisaz{/gallery}

W dniu 2 września 2018 r. Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim uczestniczył w Wojewódzkich Dniach Seniora 2018, które miały miejsce w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas obchodów na stanowisku WODN prezentowane były obrazy z plenerów malarskich realizowanych w ramach Wiosennej Akademii Sztuki. Możliwość uczestnictwa w plenerze była ofertą kierowaną do nauczycieli seniorów. Głównym celem imprezy była integracja i aktywizacja seniorów, ukazanie wielkiego potencjału osób starszych oraz ich istotnej roli w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.