97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

24 stycznia w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się konferencja: „Wycieczka jako projekt edukacyjny – rozwijanie kompetencji kluczowych dzieci i młodzieży szkolnej w ramach wycieczek i zielonych szkół”. Spotkanie zostało zorganizowane przez WODN we współpracy z piotrkowskim oddziałem PTSM. Uczestnicy konferencji mogli się dowiedzieć o planowanych przez WODN i PTSM działaniach ukierunkowanych na rozwijanie turystyki szkolnej, a także poznać zasady przygotowania i organizowania wycieczki szkolnej jako projektu edukacyjnego, umożliwiającego realizację wymagań określonych w podstawie programowej dla 8-letniej szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych. 

9 stycznia w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się warsztaty dla germanistów: „Filmy krótkometrażowe na lekcji języka niemieckiego", zorganizowane przez WODN we współpracy z Instytutem Goethego. Szkolenie prowadził w języku niemieckim p. Adam Grodek z Instytutu Goethego. Podczas warsztatów nauczyciele poznali nowe metody wprowadzenia i wykorzystywania filmów krótkometrażowych na lekcji języka niemieckiego, a także wspólnie opracowywali rożne zadania i ćwiczenia do pracy z uczniami. Było to niezwykle interesujące spotkanie, które na pewno wzbogaciło warsztat nauczycieli o nowe narzędzia i pomysły.

9 stycznia w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się bardzo ciekawe warsztaty poświęcone różnym technikom plastycznym. Organizatorem tych warsztatów był WODN, a zajęcia prowadziła pani Maria Olizar- Zakrzewska, reprezentująca znanego na rynku producenta materiałów plastycznych "Astra". Prowadząca zaprezentowała ciekawe techniki plastyczne, a uczestnicy zajęć mogli je przetestować w praktyce. Po spotkaniu każdy uczestnik otrzymał pakiet materiałów plastycznych, a podczas szkolenia odbyło się losowanie nagrody niespodzianki.