97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

19 marca w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się niezwykle ciekawe warsztaty: „Kodowanie na dywanie”. Uczestnicy warsztatów uczyli się kodowania bez użycia komputerów, testowali różne sposoby kształcenia umiejętności algorytmicznego rozwiązywania problemów, a do ćwiczeń wykorzystywali matę do kodowania zaprojektowaną przez konsultanta z naszego Ośrodka. Prowadzący warsztaty uruchomił ogromne pokłady kreatywności tkwiące w uczestnikach oraz dzięki przygotowanym ćwiczeniom i zadaniom, skłonił do aktywności i zaangażowania wszystkich uczestniczących w warsztatach.

W dniu 14.03.2019 r. (czwartek) w ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się seminarium na temat: „Liczba PI – przedstawiona ciekawie i kreatywnie” przygotowane przez p. Annę Maliszewską, konsultantkę z naszego Ośrodka.

Celem spotkania było uświadomienie i urzeczywistnienie istoty praktycznego zastosowania liczby PI oraz praktycznego jej wyznaczania - metodą Buffona, jak również rozbudzanie wyobraźni, inspirowanie kreatywności, rozwiązywanie w sposób twórczy problemów i zadań oraz wyrobienie wśród uczniów i nauczycieli przekonania, że szkoła jest miejscem gdzie można jednocześnie uczyć się i bawić.

Obchody „Dnia Liczby PI” rozpoczęły się recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej pt: „Liczba Pi”.

 

7 marca w Szkole Podstawowej Nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się, organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z ORE, konferencja „Zrozumieć świat – czyli Edukacja Globalna w szkole”. Celem konferencji było popularyzowanie idei Edukacji Globalnej i Tygodnia EG w szkołach oraz przybliżenie treści i Celów Zrównoważonego Rozwoju. Prelegenci w niezwykle ciekawy sposób przedstawili problemy współczesnego świata związane z globalizacją w wymiarze edukacyjnym oraz poruszyli problem ważności i konieczności zrozumienia różnic w postrzeganiu świata przez mieszkańców różnych części naszego globu. To było drugie spotkanie poświęcone tej tematyce zorganizowane w tym roku przez WODN w Piotrkowie Trybunalskim i kolejne działanie z cyklu inicjatyw dotyczących Edukacji Globalnej, które są planowane  w Ośrodku.