97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

27 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się szkolenie dotyczące Ochrony Danych Osobowych w jednostkach samorządu terytorialnego. W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi pan Jan Wieruszewski oraz dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych. Prowadząca spotkanie w rzeczowy i konkretny sposób przedstawiła zasady dokumentowania i zadania jednostek w zakresie ochrony danych osobowych.

22 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie nauczycieli z Podkarpackiej  i Łódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Oprócz wysłuchania prelekcji na temat dobrych praktyk, dotyczących działania Sieci Szkół Promujących Zdrowie na naszym terenie, nauczyciele mogli zmierzyć się z zagadkami logicznymi, ekologicznymi i prozdrowotnymi w, przygotowanym przez konsultantów z naszego Ośrodka, pokoju zagadek zatytułowanym: „W zdrowym ciele i świecie, zdrowy duch - prozdrowotny i ekologiczny pokój zagadek”.

Program wizyty przygotowała i zaplanowała, a także zaopiekowała się nauczycielami z Podkarpackiej Sieci konsultantka z naszego Ośrodka i jednocześnie koordynator Sieci szkół Promujących Zdrowie, pani Urszula Szewczyk. W ciągu kolejnych dni „Sieciowicze” brali udział w warsztatach, lekcjach otwartych, wizytach studyjnych w szkołach z Kleszczowa i Łodzi. 

W środę 21 listopada o godzinie 11.11 w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim Dyrekcja i pracownicy WODN,  nauczyciele i uczniowie piotrkowskich szkol i powiatu piotrkowskiego uczestniczyli  w projekcie edukacyjnym pt. „100 minut matematyki na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”, zorganizowanym przez p. Anne Maliszewska - nauczycielkę matematyki w ZSP nr 1 i konsultantkę metodyczna w WODN oraz przez uczniów ZSP nr 1 w Piotrkowie Tryb. Był to projekt interdyscyplinarny, którego celem było pokazanie jak kształcić kompetencje matematyczne w połączeniu z kształceniem postaw patriotycznych, obywatelskich i społecznych oraz jak powinien przebiegać proces indywidualizacji nauczania i zachęcenie do nauczenia metoda projektu.

19 listopada w Wojewódzkim Ośrodku  Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się konferencja „Zrozumieć świat – czyli Edukacja Globalna w szkole”. Celem konferencji było popularyzowanie idei Edukacji Globalnej i Tygodnia EG w szkołach oraz przybliżenie treści i celów Zrównoważonego Rozwoju. Występujący podczas konferencji Prelegenci w ciekawy sposób opowiadali o tym, jak istotne jest zrozumienie odmienności kultury, ale także postrzegania świata i problemów przez mieszkańców różnych części świata. To było pierwsze spotkanie, rozpoczynające cykl działań i inicjatyw dotyczących Edukacji Globalnej, które planujemy zorganizować w naszym Ośrodku. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za udział w tym wydarzeniu.