97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza uczniów klasy 8 szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wraz z ich opiekunami – nauczycielami do udziału w projekcie edukacyjnym „Łączka i inne miejsca poszukiwań” poświęconym tematowi poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych.

Uniwersytet Gdański i Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG zapraszają szkoły do udziału w kolejnej edycji projektu naukowo-badawczego MŁODZI CYFROWI – CYFROWI RODZICE. To bezpłatny projekt, którego celem jest przeprowadzenie badań dotyczących bezpiecznego oraz odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych i zasobów dostępnych w sieci.

Szkoły zainteresowane  udziałem w tym projekcie mogą się rejestrować na stronie https://dbamomojzasieg.com/mlodzi-cyfrowi/. Rejestracja rozpoczyna się 10 września. Więcej informacji na temat tego projektu można znaleźć na stronach www.mlodzicyfrowi.pl i www.dbamomojzasieg.com.

Szanowni Państwo,

Circular Week oraz konkurs "GOZpodarne wyzwanie" są objęte Patronatem Urzędu Marszałkowskiego. Prosimy o udostępnienie informacji o konkursie na Państwa stronach internetowych i fanpage'ach oraz jeżeli to możliwe, o rozesłanie wiadomości do bazy organizacji pozarządowych.  Koalicja RECONOMY, której celem jest promocja idei Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), ma zaszczyt zaprosić organizacje pozarządowe do Konkursu „GOZpodarne wyzwanie”. Konkurs realizowany jest w ramach Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Week), który w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w Polsce w terminie 22-28 października 2018 r.

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie uprzejmie informuje o Konkursie na opracowanie koncepcji programów nauczania wraz ze scenariuszami zajęć/ lekcji dla wychowania przedszkolnego i szkoły podstawowej realizowanego w projekcie  pt.:„Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających proces kształcenia ogólnego w zakresie kompetencji kluczowych uczniów, niezbędnych do poruszania się na rynku pracy”.

Informacja o konkursie

Szanowni Państwo,

Departament Kultury i Edukacji uprzejmie informuje, iż na stronie www.oczamimlodych.pl ogłoszony został konkurs „Świat oczami młodych”.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku 10-19 lat oraz ich nauczycieli ze szkół i domów kultury. Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Ratujemy klimat” i podejmuje ważny temat zmian klimatu i sposobów jego ochrony.

Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczków pocztowych, które przedstawią sposoby ochrony klimatu do hasła „Ratujemy klimat”. Trzy najlepsze prace, nazwiska ich autorów oraz nazwy placówek, z których pochodzą znajdą się na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2018 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie: www.oczamimlodych.pl

Ulotka

Plakat

Regulamin