97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

Termin przysyłania zgłoszeń upływa 29 kwietnia 2019 r.

Finał odbędzie się 8 czerwca 2019 r.

Szczegóły na stronach

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/konkursy

http://www.produktyregionalne.pl/content.php?body=article&name=ogloszenie-o-konkursie&lang=pl

 

Fundacja GPW zaprasza nauczycieli szkół podstawowych (klas 7 i 8) oraz szkół ponadpodstawowych nauczających przedmioty zawierające treści ekonomiczne (Podstawy Przedsiębiorczości, Wiedza o społeczeństwie, Geografia, Historia, Matematyka) do udziału w nowym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Niebanalnie o giełdzie”. 

Organizatorem projektu jest Fundacja GPW, partnerami – Giełda Papierów Wartościowych oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Patronat nad projektem objęły: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Komisja Nadzoru Finansowego, a także ośrodki akademickie, w których realizowane będą lokalne szkolenia.

 Więcej informacji na temat projektu oraz formularz zapisów na szkolenia można znaleźć na stronie: http://wizytyszkolnegpw.pl/niebanalnie-o-gieldzie

 

Fundacja BGŻ BNP Paribas zaprasza absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych do udziału w Programie stypendialnym  „Klasa”

Fundacja  już po raz siedemnasty poszukuje zdolnych uczniów z niewielkich miejscowości, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i umiejętności. W tym roku, spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 50 uczniów, którzy rozpoczną edukację w pięciu renomowanych liceach. Każdy uczeń zakwalifikowany do Programu „Klasa” otrzyma zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, podręczniki i dodatkowo comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki.

Aby zgłosić się do Programu należy na stronie Fundacji zapoznać się z kryteriami naboru najbliższej szkoły, biorącej udział w Programie, a następnie wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się pod linkiem: https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa.

 

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Ministerstwem Finansów zaprasza szkoły do włączenia się w tegoroczną edycję międzynarodowej kampanii Global Money Week (GMW) - Światowy Tydzień Pieniądza, która będzie przebiegać w dniach 25 – 31 marca pod hasłem „Learn. Save. Earn”  („Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj”). Warunkiem uczestnictwa szkoły w kampanii GMW jest zaplanowanie i realizacja podczas Światowego Tygodnia Pieniądza minimum jednego działania o możliwie największym zasięgu nawiązującego do hasła „Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj”.

Szczegółowe informacje oraz zasady uczestnictwa w GMW wraz z elektronicznym formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej www.knf.gov.pl.  (zgłoszenia można przesyłać do 24 marca 2019 r.)

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła dziewiątą rekrutację do programu stypendialnego.

Program stypendialny Horyzonty oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą mieszkać w dużym mieście oraz zdobywać w nim wiedzę i doświadczenia. Umożliwiamy stypendystom naukę w najciekawszych liceach i technikach w kraju, tworzymy przestrzeń do rozwoju osobistego w szkole i poza szkołą.

Akademia Oświaty, Placówka Kształcenia Ustawicznego zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Przedszkola Publiczne i Niepubliczne w Polsce, która odbędzie się 14-15 marca 2019 roku w Warszawie w Centrum konferencyjnym Golden Floor, Al. Jerozolimskie 123A

Planowana  konferencja stanowi niecodzienną okazję na spotkanie z ekspertami z zakresu bezpieczeństwa, rozwoju dziecka, żywienia czy dotacji oświatowych. Oprócz prelekcji, warsztatów, dyskusji po prelekcjach zaplanowano również Strefę Ekspercką.

 Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie www.akademiaoswiaty.pl

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o ogłoszeniu XIII EDYCJI JEDNORAZOWYCH STYPENDIÓW NAUKOWYCH MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. 

 

Regulamin

Wniosek

Załącznik nr 1 - wniosek uczeń

Załącznik nr 2 - wniosek student