97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

Klub 2012 w Wyszkowie  i Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza młodzież od lat 14 do udziału w  XXVII Ogólnopolskim Festiwalu polskiej piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Celem festiwalu jest popularyzacja polskiej piosenki oraz polskich autorów i kompozytorów tworzących w latach 60 i 70. Festiwal odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2020 r. w Wyszkowie. Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie http://klub2012.com.pl/

   

          Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza na wykłady z cyklu Akademia Niepodległości  dr. Macieja Hubki (Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim) „Od wileńskiej wyprawy po ukraińskie stepy – nietypowi sojusznicy w wojnie polsko-bolszewickiej” 28listopada 2019, godz. 17.00 Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim ul. J. Słowackiego 114/118budynek „B”, sala nr 14

 Akademia Niepodległości Zaproszenie

 

Fundacja Banku Ochrony Środowiska serdecznie zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w 6 edycji konkursu  „Postaw na Słońce".

Konkurs badawczy „Postaw na Słońce" ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk w konkursie położony jest na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną.

Na projekt składają się dwa ogólnopolskie konkursy – badawczy i filmowy. Do konkursu badawczego może zgłosić się jeden zespół ze szkoły, składający się z maksymalnie 10 uczniów i nauczyciela. W konkursie filmowym może wziąć udział dowolna liczba maksymalnie 6-osobowych drużyn ze szkoły.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie https://postawnaslonce.pl/

 

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej zachęcamy do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu" i zorganizowania w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego" w piątek, 8 listopada o godz. 11:11.

Aby zgłosić swój udział w akcji, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie dla zalogowanych w SIO (zakładka „Ankieta") na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (zgłoszenia można przesyłać do 7 listopada do godz. 15.00)

Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej opracował materiał na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami, gdyż od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości. Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli do zapoznania się z tym materiałem na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów.

 

MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

 Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych do udziału w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem".  Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

 

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie poświęconym Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu „Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach. Gustaw Herling-Grudziński na tle historii Polski”.

 

Zgłoszenia można składać do 4 października 2019 roku.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, I Oddział w Łodzi zaprasza do udziału w dwóch projektach edukacyjnych „Projekt z ZUS" i „Lekcje z ZUS".

„Projekt z ZUS" adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Polega na wysłuchaniu przez dzieci lekcji nt. ubezpieczeń społecznych i ich roli w życiu każdego człowieka. „Projekt z ZUS" może być prowadzony w każdym czasie (przez cały rok) we wszystkich szkołach, które się do niego zgłoszą.

„Lekcje z ZUS" skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych. Projekt powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.