97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

Konkurs ortograficzny „O pióro dyrektora WODN w Piotrkowie Trybunalskim” 

W dniu 25 kwietnia 2018 r. odbył się II etap konkursu ortograficznego „O pióro Dyrektora WODN w Piotrkowie Trybunalskim” organizowanego przez nasz Ośrodek. Konkurs adresowany był do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Celem było propagowanie kultury języka ojczystego, pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu ortografii i interpunkcji, rozbudzanie w uczniach wrażliwości językowej i miłości do języka ojczystego oraz możliwość zaprezentowania umiejętności uczniów na forum międzyszkolnym.

Zdrowie nauczyciela

Właśnie trwają długo wyczekiwane przez nauczycieli wakacje. Czas odpoczynku po roku ciężkiej pracy, która z każdym rokiem wydaje się coraz trudniejsza, bardziej absorbująca i męcząca. Wakacje są więc czasem na ładowanie akumulatorów, ale też czasem pewnych przemyśleń, a może i przewartościowań.

Dzisiaj kilka słów na temat zdrowia nauczyciela, bo zawód to trudny, odpowiedzialny i stresujący. Jak współczesny nauczyciel powinien dbać o zdrowie, by dotrwać do emerytury w dobrej kondycji zarówno fizycznej i psychicznej? Co zyska zmieniając swój styl życia? Jak osiągnąć sukces by zmiany były trwałe i przynosiły korzyści, a nie gorycz kolejnej porażki?

Cudze chwalicie swego nie znacie…. 

czyli przyrodnicze (i nie tylko) atrakcje Ziemi Łódzkiej

Województwo łódzkie – region, w którym mieszkamy, nie jest postrzegane jako szczególnie ciekawe a przecież atrakcji turystycznych jest tyle,  starczy na kilka wycieczek i urlopów. Uniejów, Drzewica, Góra Kamieńsk to tylko niektóre miejsca przyciągające turystów i ludzi lubiących aktywny wypoczynek. Łódzkie to region pełen atrakcji i niespodzianek. Tylko nie wszyscy o tym wiemy.

 

Nauczyciel - cierpliwy jak papier

Wakacje! Dla większości nauczycieli czas urlopów, wczasów, wyjazdów, wysypiania się i w końcu „nicnierobienia”. Zasłużony czas odpoczynku i nabierania energii do kolejnego roku szkolnego i zmagania się z nowymi wyzwaniami. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na skończenie ostatnich lekcji i zajęć, szybko uzupełniamy niezbędną dokumentację, wesoło żegnamy się z koleżankami… . Nareszcie!