97-300 Piotrków Trybunalski ul. Dąbrowskiego 13

tel/fax (044) 649 65 66; (044) 649 54 79

e-mail: biuro@wodn.piotrkow.pl

numer konta 58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

W piątek 31 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego pt. „Wrzesień 1939 roku we wspomnieniach mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i okolic", zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenie Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim i Katolicką Szkołę Podstawową im. Jana Bosko. Uroczystość, podczas której wręczono nagrody zwycięzcom i wyróżnionym oraz podziękowania nauczycielom, którzy opiekowali się uczniami, odbyła się w siedzibie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim.

              W eliminacjach międzyszkolnych wzięli udział uczniowie z  następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Przedborzu, Szkoły Podstawowej w Sulejowie i Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim.

            Celem konkursu było upamiętnienie tragicznych wydarzeń sprzed 80 lat, które przeżywali Polacy, ale także mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i jego okolic.

              Zadaniem uczniów było nawiązanie kontaktu ze świadkami wydarzeń będących początkiem trwającego 6 lat dramatu narodu polskiego i napisanie opowiadania z dialogiem. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, odszukali żyjących świadków wydarzeń i opisali je w swoich pracach, w ten sposób utrwalili pamięć o wydarzeniach, które rozegrały się w ich miejscowościach, ale i o ludziach, ich tragicznych przeżyciach, ogromnych stratach ludzi i zniszczeniach. W uroczystości wzięli udział uczniowie oraz  nauczyciele z wymienionych szkół. Swoją obecnością uroczystość  uświetnili: Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego pan  Krzysztof Chojniak, Wicedyrektor WODN w Piotrkowie Trybunalskim pani Jadwiga Ciesielska, Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej św. Jana Bosko Siostra Dorota Oświecińska.

       Nagrody dla uczniów ufundował pan Artur Ossowski – Naczelnik Biura Edukacji Oddziału IPN w Łodzi, zaś pamiątkowe albumy dla nauczycieli – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego pan Zbigniew Ziemba.

Organizatorzy konkursu gratulowali laureatom i finalistom i ich opiekunom włączenia się do inicjatywy, której celem było propagowanie wartości patriotycznych, ocalenie od zapomnienia ważnych wydarzeń historycznych i relacji świadków oraz uczestników tych wydarzeń sprzed 80 lat.

Serdecznie Zapraszamy do galerii